Dzięki unijnym funduszom zwiększa się oferta turystyczna Polski. Przez ostatnie lata odbudowano lub odnowiono wiele cennych zabytków, zrewitalizowano zaniedbane części miast, wybudowano setki kilometrów dróg rowerowych, zbudowano nowoczesne baseny kąpielowe i parki tematyczne. Gdy ogląda się rezultaty tych przedsięwzięć, nie ulega wątpliwości, że nasz kraj pięknieje i przez to staje się jeszcze atrakcyjniejszy dla turystów z Polski i zagranicy.

Większość z tych obiektów powstała w ostatnich dwóch latach i w tym krótkim okresie nie było zbyt wiele czasu na ich promocję. Nie ulega jednak wątpliwości, że warto się pochwalić tymi udanymi przedsięwzięciami, wymienić doświadczenia, zaczerpnąć inspiracji do kolejnych ciekawych pomysłów.

Takie są cele projektu "Polska pięknieje", realizowanego na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego przez Wydawnictwo Pascal - lidera na rynku przewodników turystycznych oraz firmę Smartlink specjalizującą się w promocji funduszy europejskich.

W ramach projektu powstaną:
 • Przewodnik turystyczny "Polska Pięknieje", w którym opisano 45 atrakcji z różnych zakątków Polski. Warto, by obiekty zostały na stałe wpisane w wakacyjne trasy - piesze, rowerowe czy samochodowe. Dzięki dodatkowym informacjom na temat innych atrakcji turystycznych w okolicy można lepiej zaplanować wypady w miejsca polecane w przewodniku. "Polska pięknieje" nie jest jednak typowym przewodnikiem turystycznym. W publikacji zostały bowiem zawarte informacje na temat unijnego kontekstu opisywanych atrakcji. Wszystkie z nich powstały dzięki dofinansowaniu z unijnych dotacji. Ich wartość jest przez to jeszcze większa.

  Warto odwiedzić wszystkie miejsca opisane w przewodniku. Przyjeżdżając tam, nie będziemy mieli wątpliwości, że Polska pięknieje na naszych oczach. Pięknieje dzięki unijnym funduszom i naszej pomysłowości!

  Przewodnik turystyczny "Polska pięknieje" ukazał się na rynku jako bezpłatny dodatek do tygodnika "Przekrój" 17 kwietnia 2008 r.

 • Serwis internetowy www.polskapieknieje.pascal.pl, w którym znajdzie się multimedialna wersja przewodnika "Polska pięknieje", a także wiele innych cennych informacji na temat funduszy europejskich na turystykę:

 • porady on-line ekspertów dotyczące możliwości dofinansowania projektów turystycznych z funduszy europejskich
    zobacz więcej >>

 • artykuły specjalistów na temat pozyskiwania dotacji i promocji projektów turystycznych
    zobacz więcej >>

 • konkurs fotograficzny dla Internautów
    zobacz więcej >>

Promocja projektu "Polska pięknieje" obejmie:
 • kampanię reklamową w prasie, radio i TV przewodnika turystycznego "Polska pięknieje", który ukaże się wraz z tygodnikiem "Przekrój" 17 kwietnia 2008 r.

 • kampanię bannerową serwisu internetowego "Polska pięknieje" w wortalu turystycznym www.pascal.pl oraz w serwisie poświęconym funduszom europejskim www.funduszeonline.pl

 • ogólnopolski konkurs na najlepsze projekty turystyczne zrealizowane przy współfinansowaniu środków unijnych "Polska pięknieje. 7 cudów unijnych funduszy"
    zobacz więcej >>

 • ogólnopolska konferencja poświęcona funduszom unijnym na turystykę pt. "Polska pięknieje", która odbędzie się w ramach "I Forum Funduszy Europejskich" w dn. 7-8 maja 2008 r. w Warszawie.
    zobacz więcej >>

 • Promocję zwycięskich projektów turystycznych w Polsce i zagranicą w albumie, filmach, wystawie konkursowej oraz w przewodnikach Pascala.